Kam sa obrátiť, ak trpíte nadmerným potením

Z vyššie uvedených metód liečby vyplýva, že človek trpiaci nadmerným potením má 2 skutočne účinné a zároveň lacné možnosti ako svoje problémy vyriešiť. Ak preferujete cestu bez použitia skalpela, je najlepšia voľba kúpa prístroja na iontoforézu. Ak pre vás operácia nie je problémom, ponúka sa vám možnosť hrudnej sympatektómie. Poďme sa pozrieť, kto tieto možnosti v Slovenskej republike ponúka.

Kde sa dá kúpiť prístroj na iontoforézu

Donedávna bola iontoforéza výsadou zahraničných lekárskych kliník a ceny prístrojov sa pohybovali v čiastkach niekoľko tisíc eur. Nové technológie však dali vzniknúť menej cenovo náročným prístrojom, pomocou ktorých je možné iontoforézu prevádzkovať aj v domácom prostredí. Nie je náhodou, že najúčinnejší prístroj na ionoforézu bol vyvinutý priamo v Českej republike a získal si počas pár rokov celosvetovú obľubu vďaka svojej vysokej a dlhodobej účinnosti. Volá sa Electro Antiperspirant a je vhodný pre každého, koho trápia problémy s nadmerným potením pod pazuchami, rúk, nôh, hlavy, ale aj hrudníka, brucha alebo chrbta. Prístroj si jednoducho objednáte na nižšie uvedenej internetovej adrese a do druhého dňa Vám bude úplne zadarmo doručený kuriérom domov. Všetko je garantované vrátením kúpnej ceny prístroja v prípade, že by ste s jeho účinkami neboli spokojní. Každopádne z celej rady riešení nadmerného potenia sa celkom iste jedná o najlepšiu a najúčinnejšiu variantu, ktorú navyše odporúčajú aj renomované kliniky zaoberajúce sa odstraňovaním tejto nepríjemnej choroby.

Viac o prístroji na iontoforézu Electro Antiperspirant.

Kde se informovať o možnosti chirurgického zákroku

Hrudná sympatektómia, ako sa nazýva operácia proti nadmernému poteniu, nie je jednoduchá záležitosť. Operácia je síce hradená niektorými zdravotnými poisťovňami, avšak tie vyžadujú vylúčenie akejkoľvek inej metódy, ktorá by mohla pomôcť. To znamená absolvovanie dlhej cesty, behom ktorej spoločne so svojím obvodným lekárom budete hľadať procedúry, ktoré by nadmernému poteniu mohli zabrániť. Ak už neostáva iná možnosť, je možné povoliť chirurgický zákrok. Spoločne s lekárom budete taktiež hľadať i prípadné psychické problémy, ktoré by mohli hyperhidrózu spôsobovať, skúšať už zmienené masti a antiperspiranty, v niektorých prípadoch bývajú dokonca nasadené antidepresíva. Je odporúčané ešte pred operáciou vyskúšať vyššie zmienenú iontoforézu. Deklarovaná účinnosť je vysoká a očividne pomáha. Až vo chvíli keď zlyhajú všetky ostatné metódy liečby hyperhidrózy, môže lekár vydať povolenie k hrudnej sympatektómii. Najlepším spôsobom ako začať je zveriť sa so svojími problémami obvodnému lekárovi, ktorý určí ďalší postup. U hrudnej sympatektómie hrozí vysoké riziko kompenzačného potenia, to znamená že operácia Vás síce zbaví potenia na rukách a v podpazuší, ale v priebehu pár mesiacov sa potenie začne vyskytovať inde na tele. Najčastejšie na hlave, chrbte, bruchu, nohách alebo hrudníku.